Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapZIYARETCI DEFTERINE GIRMEK ICIN TIKLAYINDERINSU FM GIRMEK ICIN TIKLAYIN

Similar topics
    En son konular
    » KEY TEXT PROGRAMI INDIR
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptySalı Ara. 24, 2019 1:53 pm tarafından OLCAYBEY

» SWFtext Flash Animasyon Banner Hazırlamak
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyC.tesi Tem. 23, 2011 2:05 am tarafından turutcan

» AUTOCHATTER FLOT ATMA PROGRAMI INDIR
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyC.tesi Tem. 23, 2011 1:40 am tarafından turutcan

»  RADYO FLOOTLARI Harika şekiller olcaybey
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyPerş. Tem. 07, 2011 8:14 am tarafından OLCAYBEY

» FLATCAST RADYO ISTEGI ICIN TIKLAYIN
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyPtsi Haz. 27, 2011 6:45 am tarafından melisa_41

» FLATCAST RADYOSU EKLE
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptySalı Haz. 14, 2011 7:17 pm tarafından funda

» radyo ekle
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyPaz Haz. 12, 2011 4:21 am tarafından funda

» THOMSON TG585 V7 MODEMLERDE PORT ACMA RESIMLI ANLATIMI
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyPerş. Nis. 21, 2011 10:54 pm tarafından elagozlum

» FLATCAST RADYOYU SILME RESIMLI ANLATIM
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyCuma Nis. 15, 2011 1:15 am tarafından hayall83

» FLASH RADYO SAYFASI YAP
    virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyPtsi Mart 07, 2011 9:51 am tarafından murat_mehmett

RADYO DINLE
    TIKLA SID EKLE

virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- Derinsufm

RadyoDerinsu

Tutku Fm

Kirmizi Karanfil

CorumunSesi

Basyaylam Fm

Kircicegi Fm

Radyocandostlar Fm

Hayal83 Fm

GeceninGizemi

Askbahcesi Fm

Hasretimsin Fm

Hasretcicegim Fm

Gulbakislim Fm

Hazal Fm

Sevgi Fm

Dabidabix Fm

Etc Fm

Kuzey Fm 57

Shashkin Fm

Yesilmucur Fm

Tekheceask Fm

Yasinberdikli Fm

Efsane Amca

Radyo Karizma

Ozlemin Fm

Hicranyarasi Fm

UmudaTurku

Dj YagmurGibi

IslamSesi Fm

Sevdaminadihasret

Berkay Fm

Roman Kizi

RadyoKeyf

SlowTurk Fm

Gulumunsesi fm

AvsarGencligi

Ankara fm

Hakyolu Fm

Radyoomrum Fm

Fay Fm

Yakamoz Fm

RadyoCeren Serhan

Aydinlar Fm

Radyo Alev

Karakizim Fm

Radyo Bahane

SevgiDostluk Fm

Papatya Fm

Berkay Fm

Yakamoz07 Fm

Sevginehiri Fm

Arimbalim Fm

Kubat Fm

RadyoIskesur

Aydin Fm

Denizli Horozu Fm

Eylul Bakislim

Surmelim Fm

Cilekes Fm

RadyoUrfa Fm

Yuregimdesin Fm

Sevdacicegi Fm

1907-FB-1907

Aksayayinsesi Fm

Radyomuzbuse Fm

Guldiyari43

Rabis Fm

RadyoAsk 34

Yayla Fm

Guldeste 2010

Radyo Gultanesii

Yorgun50Fm

Isparta32 Fm

Fm Vurgunum

Lalegul Fm

Duru Fm

Iskesur Fm

Aga Fm

Alem Fm

Ege Fm

Kristalkelebekk Fm

Guneykent Fm

Radyopasa

Yureklerinsesi Fm

Ozbag Fm

Tutkunn 52

Mert Web

1993~UTL~2011

Bizimezgiler Fm

Gurbetkuslari Fm

Esinti Fm

Ladikakdag Fm

Radyo Semaver

Urvay Fm

Yakadere Fm

Vurgunumm Fm

Ozlemimsin Fm

Kartanesiyiz Fm

Delikanliyiz Fmm

Yemisli Fm

Guzeller Fm

Galyaninsesi

RadyoEsen

R@dyo Ufuk

Aleyna Fmm52

Imerhev Fm

Turkiye
    Sevdalilari

Asksana Benzer

Gonuldostlarim

Asisevdam Fm

Hilton Fm

Karanfil Fm

Mehlika 06

Manolyam35

VatanimFm 46

virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir-

YazarMesaj
    Admin
    administrators
    administrators
    Admin

Uyari
    . : virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- Yildizme3virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- Yildizme3YONETICIvirus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- Yildizme3virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- Yildizme3
    Mesaj poani : 3636
    MENU : ALIMCE FORUMUNA
    HIZLI GIRISLER
    TEMALAR
    INDEKSLER
    RESIMLER
    SORUNLAR
    PROGRAMLAR
    HTML KODLAR
    MODEMLER
    FLATCAST YARDIM
    RADYO EKLE

Ozel Bilgilerim
    . .: hayat takimi
    .. ..: @lim___fm
    Altin Altin: Hosgeldiniz

virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- Empty
    MesajKonu: virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir-   virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir- EmptyC.tesi Eyl. 26, 2009 5:59 am

Bir Virüs ne yapabilir ;

Aslında her şeyi çünki bilgisayar makina diline göre 0 1 ile kodlanmıştır virüs bunlarla yada bunlarda unutulmuş düşünülmemiş hata ( bug ) veya boşluklardan yanarak, oynayarak her şeyi yapar tabii programcının bilgi düzeyine göre Donanıma , Yazılıma , Tüm verilere istediği oranda ve zamanda zarar verir .

Virüs yayma sebebi zaten düşünülürse ortaya çıkıyor ,Amaç birçok bilgisayara ulaşmak ve yok edilmesini zorlaştırmak.
    Virüs çoğalması kendi kodunu diğer bilgisayar programın koduna işler bunu bu programı alan diğer kullanıcı çalıştırdığı zaman o bilgisayarda yayılmaya ondanda başka bilgisayara yayılmaya ve zarar vermeye başlar ,Böyle Böyle milyonlara ulaşır demiştim.

Dvd,Cd ve kilitli (Lock) zip,flash,sd kartlara,Kilitli diskete bulaşamaz çünki bunlara hiç Bir veri kopyalanamaz.Veri kopyalanamadığı için kendininide doğal olarak kopyalayamaz yani sadece okuma izinli olan yardımcılara bulaşamaz.
    Dünyada milyonlarca virüs yazılımı mevcut buda antivirüs programlarının ortaya çıkmasını sağlar.

Truva atı– ( Trojan )

Neler Yapılabilir ?

1. Tüm şifreleriniz alınır;
    • Msn,icq,irc
    • İşletim sisteminizin şifresi
    • Dial-up veya modem internet bağlantı şifreniz
    • Bilgisayarınızda kullanığınız tüm internet şifreleri
    • Mail adresleriniz
    • Kredi kartı kullanırsanız şifre ve kredi kart no
    • Kısaca tüm şifreleriniz
    2. Bilgisayarınız tüm kontrolu elindedir;
    • Mouse,klavye,monitör,hdd,cdrom,webcam
    3. Tüm Bilgileriniz elindedir.

Kısaca Bilgisayarda ne yapıyorsanız ondadır.Bu amaçla yazılmış derlenmiş Casus lardır.
    Truva atı denilmesin sebebi sizin başka program veya bilmeden client yani komutlara uyan programı bilgisayarınıza indirmeniz ve çalıştırmanızdır.Bunlar virüsler gibi gizli değil değil genelde .exe veya .com olan programlardır.

Worm – Spyware

Bunlarda ne diyenlere offf en kolay kaptığımız bilgisayar griplerimiz bunlar Genelde işletim sistemimizin açıklarından,Okunan maillerden, kullanılan p2p ( paylaşım programlarından ) , kimi programcıların programlarına eklediği casuscuklar.Wormlar genelde zararlı Spyware ise tam bir casusdur.Şimdi Spyware in doğuş yani yapılma amacını anlatayım diyelim ben büyük bir web sitesiyim veya dünya pazarında bir üreticiyim ve internetin en büyük reklam aracı olduğunu bilen biriyim milyonlarca insanı değilde benim sitemle ilgilenen veya ürettiğim mala ilgi duyabilecek kişileri arıyorum işte burada spyware devriye girer sizin internet ne yapıyorsanız karşı tarafa raporlar ve virüsler gibide yayılma girişimlidir. Yani spyware benim ilgi alanımı ortaya çıkarır ben Film izleyen ve basketbol düşkünüyüm bunu karşıya raporlar ve bana bu dallar hakkında reklam mailleri gelmeye başlar tabii daha da kötü amaçlısı yok değil trojanda olduğu gibi tüm gizli ve para değerindeki bilgileri raporlayan spywarelerde war ayrıyeten internet bağlatınızda belirgin bir düşüş sağlar çünki sizin internetinize ortak olarak mail ve raporlama görevlerini yapar.

Zararlı Diğer Programlar

Bunlarda Programcıların isteğe bağlı olarak yazdığı kişisel programlardır.
    Keylogger ; Bastığınız her tuşu kaydeder yani yazdığınız her şeyi raporlar ve karşı tarafa iletir.Format atan ,hdd kitleyen,internet bağlantınızı kesen zararlılardır.

Korunma Yöntemleri
    Öncelikle Yeni kurulmuş bir işletim sistemi işletim sistemininiz tüm güncellemelerini yapınız,Anti Programlarını araştırıp istediğiniz Firewall,anti-virüs,anti-spyware programlarını mutlaka kurun.Tanımadığınız mailleri açmayın okumayın,Size chatte gönderilen hiçbir dosyayı almayın,girdiğiniz sitelere dikkat edin bir ölçüde korunursuz kesin çözüm ise internete girmemek hatta bilgisayarın fişini çekmektir buda olmayacağından tam çözüm yokturiyi gunler
    http://www.alimce.com

virus-trojan-spyware-ve-dier-zararli-programlar-neler-yapabilir-
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Boyun kütletme çok zararlı